Balti körút – repülővel – Tallinn – Riga – Vilnius
309 900 Ft-tól
Időpontok: 2025. június 30 – július 6.
Utazás: menetrend szerinti repülővel és légkondicionált, komfortos autóbusszal
Szállás: 3 csillagos szállodában (2 ágyas, zuhanyzós/WC-s szobákban)
- Leírás
Leírás
7 napos kirándulásunk során az AirBaltic menetrend szerinti járatával közelítjük meg a Baltikumot, majd autóbusszal utazunk Litvánia, Lettország és Észtország történelmi nevezetességei között.
A részvételi díj tartalmazza a repülőjegyet 1 db nagy kézpoggyásszal (55 x 40 x 23 cm) és 1 db max. 23 kg-os feladott poggyásszal (100 x 50 x 80 cm).
1. nap
Indulás 13:10-kor a Budapesti Liszt Ferenc nemzetközi repülőtérről, az AirBaltic menetrend szerinti járatával, majd rigai átszállást követően érkezés Vilniusba 18:10-kor. Érkezés után a szállás elfoglalása.
2. nap
Reggeli után városnézés Litvánia fővárosában. Megismerkedünk Vilnius óvárosával, mely Észak-Európa fennmaradt késő középkori és barokk városmagjai közül az egyik legnagyobb (3,6 km2). Városnézésünk során megtekintjük a város legfőbb nevezetességeit.
A Hajnal-kapu Vilnius egyik legismertebb szimbóluma és az óváros történelmi kapurendszerének egyetlen fennmaradt eleme, ami nemcsak védelmi céllal épült, hanem vallási szempontból is különleges jelentőséggel bír. A Szent Anna-templom az egyik legkáprázatosabb gótikus építmény nem csak Litvániában, hanem Európában is. A templom vörös téglából épült aprólékosan kidolgozott csipkeszerű homlokzata bámulatba ejti a látogatókat. A hófehér klasszicista Vilniusi katedrális, teljes nevén a Szent Szaniszló és Szent László Bazilika, a főváros egyik legfontosabb vallási és kulturális szimbóluma. A Szent Péter és Pál templom Vilnius egyik leglenyűgözőbb barokk remekműve. Az egyszerű, fehér külső egy igazán gazdag és díszes belső teret rejt, ahol több mint 2000 aprólékosan kidolgozott stukkószobrot tekinthetünk meg.
A Vilniusi Királyi Palota egykoron a Nagyhercegség politikai és kulturális központjaként szolgált, és hosszú történelme során királyokat, hercegeket és külföldi nagyköveteket fogadott. Gondos rekonstrukciót követően ma múzeumként működik. A Gediminas-torony Vilnius egyik legismertebb jelképe, és a város történelmének szimbóluma. Az emblematikus építmény a Gediminas-dombon magasodik, ahonnan egykor a Nagyhercegség védelmét látta el. Ma a torony múzeumként szolgál, ahol megismerhető Vilnius és Litvánia középkori történelme.
Délután kirándulás Trakai várához, mely Litvánia egyik legszebb turisztikai látványossága. A Galvė-tavon álló építmény a történelmi időkben a Litván Nagyfejedelemség központja, a fejedelmek rezidenciája volt. Az épületkomplexum ma a 82 km²-es Trakai Történelmi Nemzeti Park része, történelmi és építészeti műemlék, valamint múzeum, melyet a litvánok ősi államiságuk szimbólumaként tisztelnek.
Késődélután továbbutazunk Litvánia második legnagyobb városába, Kaunasba. Érkezés után városnézés, majd elfoglaljuk a szállást.
3. nap
Reggeli után a Litvánia legnagyobb kikötője, Klaipėda városa felé vesszük az irányt, mely a történelmi Memel-vidék központja, 1807-08-ban pedig még Poroszország fővárosa is volt.
A nap nagy részét a Klaipédaval szemben elhelyezkedő Kúr-földnyelven töltjük, amely Litvánia és Oroszország határán húzódik, és az UNESCO Világörökség részeként világszerte ismert természeti csodáiról és gazdag történelméről. A földnyelv különlegessége a hatalmas, sodródó homokdűnék, amelyek a terület ikonikus látványosságai. A legmagasabb dűnékről lélegzetelállító panoráma tárul elénk a Balti-tenger mélykék hullámaival.
A Kúr-földnyelv szívében található Nida városa, amely a múlt és a jelen találkozásának színtere. A festői kisvárost színes házacskái és békés hangulata teszik igazán különlegessé. Itt található a híres Thomas Mann ház, ahol a Nobel-díjas író a nyári hónapokat töltötte. A múzeum betekintést nyújt az író életébe és a korabeli Nida mindennapjaiba is.
Késő délután visszatérünk Klaipédába, majd elfoglaljuk a szállást.
4. nap
Reggeli után utazás a Baltikum legnagyobb városába, Rigába, érkezés után városnézés.
Sétánk során felkeressük az UNESCO Világörökség listájára felkerült Rigai óvárost. A Feketefejűek háza Riga óvárosának talán legikonikusabb épülete. Az eredetileg a 14. században épült épület a Feketefejűek Testvériségének, a nőtlen kereskedők céhének szolgált otthonául. A Szent Péter-templom Riga óvárosának egyik legrégebbi és legfontosabb vallási építménye. A 13. században épült gótikus templom tornya a város sziluettjének meghatározó eleme. Lettország és a baltikum legnagyobb temploma, a 13. században épült Rigai Dóm gótikus, reneszánsz és barokk stíluselemeivel nyűgözi le a látogatókat.
A Három Testvér Háza Riga óvárosának legrégebbi lakóépületeit foglalja magában, melyek egyedülálló példái a közép- és kora újkori építészetnek. Az egymás mellett álló három különböző stílusú ház – a 15., 17. és 18. századból – mesés képet fest a város fejlődéséről. A Cicás Ház Riga óvárosának egyik legérdekesebb és legszórakoztatóbb épülete. Nevét a tető csúcsain ülő fekete macska szobrairól kapta, amelyek legendák és történetek forrásai. A Kis és Nagy Céh Házak a középkori kereskedelmi és kézműves élet központjaként szolgáltak. A Nagy Céh Ház az egykori gazdag kereskedők találkozóhelye volt, míg a Kis Céh Ház a kézművesek otthonaként funkcionált. Sétánkat a Mildánál, a szabadságot jelképező emlékműnél fejezzük be, mely Lettország függetlenségének tiszteletére készült 1935-ben. A szobor tetején álló nőalak három aranycsillagot tart a magasba, amelyek az ország három történelmi régióját – Vidzeme, Kurzeme és Latgale – képviselik.
A városnézést követően vásárlási lehetőség és szabadprogram, amely keretében érdemes felkeresni a Központi Piacot is. Az 1930-ban megnyitott piac a világ legnagyobb és legizgalmasabb fedett piacai közé tartozik, mely az UNESCO Világörökség részét képezi, és legmeghatározóbb jellegzetessége a lélegzetelállító építészete. Az öt hatalmas pavilon, amelyek a piac magját képezik, eredetileg német zeppelin hangárokként funkcionáltak az első világháború alatt. Ezeket az impozáns szerkezeteket később átalakították, hogy befogadják a piacot.
Városnézés után szabadprogram, majd a szállás elfoglalása az esti órákban.
5. nap
Kirándulás Észtország fővárosába Tallinnba. A városnézésnézés során felkeressük a Toompea várat Tallinn szívében, amely egy magas domb tetején emelkedik, és a város történelmének egyik legfontosabb központja. Az ódon várkastély az észt kormányzati épületeknek, köztük a Parlamentnek is otthont ad.
A középkori csodának számító várból gyönyörű kilátás nyílik a városra és a Balti-tengerre. A Tallinni Dóm, vagy más néven a Szent Mária-székesegyház, Észtország legrégebbi temploma, amelynek gyökerei egészen a 13. századig nyúlnak vissza. Eredetileg egy fából készült templomként épült, majd az évszázadok során gótikus és barokk stílusokat ötvözve nyerte el mai formáját. Az ortodox Alekszandr Nyevszkij-katedrális 1900-ban készült el, az Orosz Birodalom uralkodása alatt. A katedrális Alekszandr Nyevszkij hercegnek, az orosz nép egyik legnagyobb szentjének tiszteleg. Az 1400-as években épült Kiek in de Kök egy masszív védelmi torony, amely a középkori Tallinn erődítményrendszerének egyik legérdekesebb része.
A Városháza tér Tallinn középkori városközpontjának szíve. A tér közepén áll az impozáns, 13. századból származó gótikus Városháza, a Raeapteek, amely Európa legrégebbi fennmaradt ilyen épülete. A tér szélén színes, történelmi épületek sorakoznak, amelyek között éttermek, kávézók és üzletek várnak felfedezésre, köztük a több mint 300 éven át magyar család által üzemeltetett városházi gyógyszertár is. Az 1400-as években épült Szent Olaf-templom egykor Európa egyik legmagasabb épülete volt, és ma is Tallinn ikonikus látványosságai közé tartozik. A gótikus stílusú templom tornya több mint 120 méter magas, és lenyűgöző kilátást nyújt a városra és a tengerre.
A városnézés után szabadprogram, amely során mindenki saját érdeklődése és tempója szerint fedezheti fel ennek a különleges városnak a számára legmegkapóbb részleteit. A szabadprogram után elfoglaljuk a szállásunkat Tallinnban az esti órákban.
6. nap
Délelőttöt Tartuban, Észtország második legnagyobb városában, töltjük. Városnézésünket a Városháza téren kezdjük, ahol a 18. századi városháza és a híres Csókolózó diákok szökőkút is található. Ezután az 1632-ben, II. Gusztáv Adolf svéd király által, alapított Tartui Egyetem érintésével a Szent János templomig sétálunk.
Délután Sigulda-ba utazunk, a Gauja Nemzeti Park központjába. Sétát teszünk a Nemzeti Parkban, megtekintjük Turaida középkori kastélyát (belépő: 6 €/fő), majd a Gutmanis barlangot.
Ezt követően elfoglaljuk a szállásunkat Rigában.
7. nap
Hajnalban transzfer a repülőtérre. Indulás 7:00 órakor, várható érkezés Budapestre 7:55-kor.
Részvételi díj: 309.900 Ft/fő
Egyágyas felár: 99.900 Ft/fő
Félpanzió felár: 59.900 Ft/fő
A buszainkon szabadon választhat ülőhelyet az induláskor. Amennyiben szeretné előre lefoglalni a helyét 3.000 Ft/fő (Normál) vagy 5.000 Ft/fő (Prémium – 1-3. sor) foglalási díj ellenében megteheti.
A részvételi díj tartalmazza: a repülőjegyet oda-vissza, az autóbuszos utazást, 6 éjszaka szállást reggelivel, magyar nyelvű idegenvezetést.
A részvételi díj nem tartalmazza: az utasbiztosítást.